Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek Gömleği dikimi 1

Giyim insan olmanın ve toplumda var olmanın bir gereğidir. Teknolojinin çok hızlı gelişmesi giyimde değişim sürecinin hızını artırmıştır. 1960’lı yılların sonuna kadar terzilik şeklinde yapılan giysi üretimi, sonraki yıllarda daha değişik bir biçim almış ve atölyeler oluşmuştur. 1973- 1989 yılları ise Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün genişleme ve dışa açılma yılları olmuştur. Tekstil sektörü yeniden yapılanmıştır. Giyim ihtiyaç olmaktan çıkmış, bir zevk hâline gelmiştir. Üretim yapan işletmelerin artmasına yol açmıştır. Türk hazır giyim sektörü bugün ticarette önemli bir yere sahiptir. Bu yerini korumak için nitelikli iş gücünü artıracak, bilinçli üretim yapacaktır. Nitelikli eleman yetiştirmek mesleki eğitimin amacıdır. Bu amaç doğrultusunda derser eğitim programları başlatılmıştır. Bu ders ile erkek gömleği temel işlemlerini öğrenecek, konu ile ilgili bilgi ve beceri sahibi olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

yani gömlek

ben modelıst kursumu bitirdim ve farklı modeller görmek istiyorum

02-01-2012 19:16

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler