Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek Fanila dikimi

İç giyim; kadın, erkek ve çocuk tarafından kullanılan giysilerimizin içine giyilen bir giysi çeşididir. Vücudu dış etkilerden korumak, hijyen sağlamak, ter emmek gibi ihtiyaçlarından dolayı kullanılmaktadır. Pamuklu kumaşların yanı sıra yünlü, pamuk, sentetik karışımı kumaşlardan üretilmektedir. Yuvarlak örme kumaşlar, iç giyimlerin üretiminde tercih edilmektedir. Erkek iç giyiminde fanila değişik form ve modellerde üretilebilir. Model özelliklerinde V yaka, sıfır yaka, uzun veya kısa kol kullanılır. Kol ve yaka kenarları biye veya reçme ile temizlenebildiği gibi ribana da kullanılabilir. Değişik renklerde üretilebilir. Ana ve yardımcı malzemenin birbirine uyumlu olması gerekir. Bu derste, erkek fanila kesim, üretim, son ütü ve kontrol işlemlerini öğreneceksiniz. Edindiğiniz bilgi ve kazandığınız beceriler iç giyim dalı ve bu dalın çalışma koşullarını tanımanıza yardımcı olacak ve sonraki öğreniminize temel oluşturacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler