Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çocuk Gelişimi

Çocuk gelişimi ve Çocuk eğitimi hakkında dökümanlar. Çocuk bakımı, çocuklarda zihinsel gelişim, engelli çocuklar ve eğitimleri. Çocuklar için etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri. Çocuklar için eğlence, kuklalar , müzik, oyun etkinlikleri.


Engelli çocuklar için kaynaştırma eğitimi

Bazı engellerinden dolayı normal bireylerden farklılıklar gösteren bireylerin eğitimleri, toplum düzeni ve uyumu açısından önemlidir. Son yıllarda engelli öğrencilerin özel eğitim ihtiyaçlarının, onları normal yaşıtlarından ayırmadan normal eğitim ortamlarında karşılanması, geniş uygulama alanı bulmuştur. Kaynaştırma adı verilen bu uygulama, çoğunlukla engelli öğrencilerin normal sınıflara yerleştirilmesiyle başlayıp biten bir süreç olarak anlaşılmaktadır. Oysaki kaynaştırma, engelli öğrencinin normal sınıfa yerleştirilmesinin yanı sıra çeşitli düzenlemeleri gerektiren önemli ve teknik bir uygulamadır. Oldukça geniş bir hizmet alanı olarak ortaya çıkan “Kaynaştırma Eğitimi”,özel gereksinimli bireylerin toplum içinde kendi ayakları üzerinde durabilmelerini destekleyen, engelli bireylerin toplumdan soyutlanmasını engelleyen bir eğitimdir. Başarılı bir öğretmen yardımcısı, özel gereksinimli insanların ihtiyaçlarını ve topluma uyumlarını, toplumun değerleri doğrultusunda ve en iyi şekilde karşılamalıdır. Böyle bir başarı da bu dersle alacağınız eğitimin yanı sıra araştırmacı ruhunuzla yaratıcılığınızı birleştirdiğinizde ve ekip arkadaşlarınızla olumlu ilişkiler kurduğunuzda ortaya çıkacaktır. Bu dersle kaynaştırma uygulamalarının gerekçesi ve başarılı bir kaynaştırma uygulamasının koşulları hakkında bilgi edinecek ve farklı engellere sahip bireyler için kaynaştırma eğitimi planlayabileceksiniz. Ayrıca bu dersten edineceğiniz bilgileri çevrenizdeki insanlarla paylaştığınızda toplum bilincine katkı sağlamış olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

perihan avcı engelli çocuklarımızı engellemeyin

onlar aslında engelli değil onlara yardım eli uzatmayan bizler aslında birer engelliyiz kıralım artık zzincirleri her yıl binlerce çocuğumuz engelli doğuyor bunların genetiksel ve çevresel nedenleri var toplum olarak bu konuda bilinçli davranırsak akraba evliliği yapmazsak hamilelik boyunca doktor gözetiminde olursak belki en aza indirebiliriz bunu yapmak bizim elimizde engelli çocuklarımızı engellemeyelim her konuda destek olalım içinde tüm insanların sevgi saygı barış dolu olduğu bir dünyada yaşamak istiyoruz

16-05-2011 16:58

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır