Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Emlak gelir vergisi nedir

Gelir vergisi, gelir üzerinden alınan bir vergidir. Gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tabidir. Gelir bir gerçek kişinin bir takvim yılı içinde elde ettiği kazanç ve iratların safi tutarıdır. Gerçek kişilerin kiraya verdikleri gayrimenkullerden elde ettikleri kira gelirleri, Gelir Vergisi Kanunu’nda belirtilen gelir unsurlarından gayrimenkul sermaye iradına girmektedir. Bir takvim yılında elde edilen kira geliri tutarı belirli sınırları aşmış ise beyana tabidir ve vergisi ödenmelidir. Türkiye Cumhuriyeti’ne tabi vatandaşlara ait mallar ile Türkiye’de bulunan mallar miras yoluyla ya da başka bir sebeple bir şahıstan diğer bir şahsa geçer ise vergilendirilmesi gerekir. Bu intikal işlemlerinde veraset ve intikal vergisi hesaplanmalıdır. Öğrenme Faaliyeti 1’de veraset ve intikal vergisi ile ilgili işlemleri ve veraset ve intikal vergisi beyannamesinin hazırlanmasını öğreneceksiniz. Öğrenme Faaliyeti 2’de ise kira geliri elde eden gerçek kişilerin kira gelirlerinin beyan edilmesi ile ilgili işlemleri ve kira gelirleri için gelir vergisi beyannamesinin hazırlanmasını öğreneceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler