Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Elyaf kumaş boyama yöntemi 3

Terbiye teknolojisinde çalışanları karışım lifleri boyamanın bir sanat olduğunu söyler. Karışım kumaşlarını oluşturan farklı komponentleri aynı renk tonuyla boyamak, halen tekstil terbiyecilerini zorlamaktadır. Farklı komponentleri boyama sonunda, istenen şekilde renklendirmeyi başarabilmek sizleri yaptığınız işe daha çok motive edecektir. Karışımı oluşturan liflerin fiziksel ve kimyasal yapılarını çok iyi bilmek gerekir. Liflerin yapıları ile birlikte boyama tekniklerini iyi bildiğinizde karışımı oluşturan lifleri boyamak ve hedef rengi tutturmak sizin için çok da zor olmayacaktır. Bu ders ile polyester/ yün ve pamuk/ poliakrilonitril karışımlarının boyama metotlarını, boyama makinelerini öğrenip uygulayarak siz de bu sanatı keşfedebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler