Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Elyaf kumaş boyama yöntemi 2

Doğadan elde edilen tekstil liflerinin dünya nüfusunun artması ile yetersiz kalması rejenere ve sentetik liflere olan ihtiyacı hızla artırmıştır. Doğal liflere alternatif olarak üretilen yapay liflerin maliyetinin düşük olması ve kullanılabilirliklerinin fazla olması, üretimi zaman içinde arttırmıştır. Bu zaman sarfında doğal liflerle harman yapılarak yeni ürünler ortaya çıkarılmıştır. Böylelikle karışımı oluşturan lifler birbirlerinin zayıf noktalarını güçlendirmişlerdir. Günümüzde çokça kullanılan karışım liflerinin boyama işlemlerini en az hata ile yapmalısınız. Bu ders ile pamuk/polyester ve viskon/polyester karışım liflerinin boyanmasını öğrenip uygulayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler