Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Dikiş Nakış makinesini hazırlamak

Sanayi nakışı sektörü, hızla değişen pazar ve rekabet koşulları nedeni ile sürekli ve dinamik bir gelişim içindedir. Bu özellikleri nedeni ile nakış sektörü, kendisini devamlı olarak yeniliklere açmış değişen teknolojiye paralel devamlı değişim içerisinde olmuştur. Özellikle hızla gelişmekte olan bu sektörde rekabet büyük yoğunluk kazanmakta ve sektörün korunması, rekabet gücünün geliştirilmesi için özel politikalar uygulanmaktadır. Türkiye’de son yıllarda gelişen teknoloji nakış alanını da etkilemiştir. Sanayi nakışının günlük hayatımıza girmesi; kullandığımız ev aksesuarları, giyim süslemeleri üzerinde sıkça kullanılması insanların yakın ilgisini çekmektedir. Bu bağlamda çalışmaları yapabilmek için makineleri iyi tanımak; yapılacak işe uygun malzeme seçmek ve makineyi hazırlamak önemlidir. Bu faaliyeti başarı ile tamamladığınızda sanayi makinelerini tanıyarak işleme yapabilmek için makineyi hazırlayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler