Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Elektronik Devreler ve Elektronik Programları

Elektronik Devrelerin çalışması, Lehimleme ve devra oluşturma, Elektronik çizim ve Elektronik devre analiz programları, Elektronikte kullanılan Elemanlar Hakkında detaylı bilgi.


Elektronik Temelleri - Lojik devreler

2008-12-21 05:39:04

iki Tabanlı (Binary) Sayı Sistemi, Desimal,Heksadesimal, Oktal , ASCII Kod Sistemi , Temel Lojik Kapılar ,VE (AND) Kapısı (Mantıksal Çarpma),VEYA (OR) Kapısı (Mantıksal Toplama), DEĞİL (NOT) Kapısı, Boolean Matematiği , VE DEĞİL (NAND) , VEYA DEĞİL (NOR) ,ÖZEL VEYA (EXOR) kapıları, ENTEGRE (IC) KULLANIMI , TTL ve CMOS Entegreler, Entegre Girişleri

Devamı

Proteus , Isis ve Ares kullanımı

2008-12-21 03:58:47

Bu belge proteus kullanmayı isteyen kişilere yardımcı olmak için hazırlanmıştır. proteus ile elektronik devre çizebilir ve baskı devre tasarımını yapabilirsiniz.

Devamı

Proteus , Isis ve Ares elektronik devre analiz programı anlatımı

2008-12-21 03:56:02

Labcenter Elektronics firmasının bir ürünü olan PROTEUS programı ISIS ve ARES olmak üzere iki alt programdan oluşur. ISIS’te elektronik devre çizimi ve analizi yapılabilmektedir. ARES’te ise ISIS’ta çizilmiş olan devrelerin baskı devre çizimi gerçekleştirilebildiği gibi manuel olarak da baskı devre çizimi yapılabilmektedir.

Devamı