Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Medikal Cihaz bakımı ve Kullanımı

Bu bölümde medikal cihazların bakımı ve medical cihazlarda kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular verilecektir. Sizde sağlık sektöründe çalışıyorsanız özellikle elektronik medikal cihazların kullanımı için ihtiyacınız olan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Elektro Kardiyografi Ölçümleri

Halkımızın yanlış beslenme alışkanlıkları, spor ve sağlıklı yaşama bilincinin henüz tam olgunlaşmamış olması gibi nedenler çeşitli toplumsal rahatsızlıklara davetiye çıkarmaktadır. Bu rahatsızlıkların birinci sırasını kalp ve kalbe bağlı damar rahatsızlıkları teşkil etmektedir. Ülke genelindeki tıbbi rahatsızlıklardan dolayı meydana gelen ölümlerden çoğu da yine kalbe bağlı ölümlerdir. Bu nedenle her hastane ve sağlık kuruluşunda mutlaka kalp rahatsızlıkları ile ilgili cihazlar görmek mümkündür. Öyleyse bu tıbbi cihazların insan hayatı açısından büyük öneme sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sizler bu dersi bitirdiğinizde, tıbbi cihazlar içinde çok büyük öneme sahip olan sinyal izleme cihazlarından EKG (elektrokardiyografi) nin yapılarını öğreneceksiniz. Bu cihazların kullanım alanlarını ve ölçüm yöntemlerini bilecek, cihazın elektriksel yapısı ile ilgili detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır