Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Elde Antep işi dokumaya hazırlık aşaması

Türkler süsleyici sanatların her dalında yaratıcılıklarını ortaya koymuşlardır. Geçmişten günümüze kadar insanlar, duygu ve düşüncelerini ifade edebilmek için çeşitli yöntemler kullanmışlar. Bazen konuşarak anlaşmış bazen de duygularını yaptıkları işlemelere, giysilere ve kullandıkları eşyalara yansıtmışlardır. Antep işi Gaziantep halkı tarafından yaygın olarak yapılan kültürümüz içinde önemli bir yere sahip olan bir işleme çeşididir. Geçmişten günümüze özelliğini kaybetmeden sadece kullanım alanları değişerek gelmiş ve halen Gaziantep‘te yaygın olarak yapılmakta, çeyizlerde ilk sırayı almaktadır. Turistik değerinin fazla olması nedeni ile önemli ölçüde bir gelir kaynağı olarak görülmektedir. Sizde; bu faaliyeti başarı ile tamamladığınızda bu güzel ve zevkli işleme için gerekli olan motif fonlarını hazırlayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler