Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Elde Antep işi dokuma

Antep işi Gaziantep halkı tarafından yaygın olarak yapılan kültürümüz içinde önemli bir yere sahip olan bir işleme çeşididir. İlk yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle beraber uzun yıllardır yapıldığı bilinmektedir. Antep işi geçmişten günümüze özelliğini kaybetmeden sadece kullanım alanları değişerek gelmiş ve halen yaygın olarak yapılmaktadır. Turistik değerinin fazla olması ekonomik yönden yöre halkına önemli ölçüde yarar sağlamaktadır. Bu ders; Antep işi tekniğini uygulama, kullanılan yardımcı iğne tekniklerini uygulama, kenar temizleme, ütü yapma ve kalite kontrol konularını içermektedir. Sizde bu faaliyetleri başarı ile tamamladığınızda elde Antep işi tekniğini uygulayarak güzel ve zevkli ürünler hazırlayabilir ve ekonomik olarak gelir sağlayabilirsiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler