Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Medikal Cihaz bakımı ve Kullanımı

Bu bölümde medikal cihazların bakımı ve medical cihazlarda kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular verilecektir. Sizde sağlık sektöründe çalışıyorsanız özellikle elektronik medikal cihazların kullanımı için ihtiyacınız olan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


EKG Elektrotları Kullanımı

Elektrokardiyografi cihazları, kullanım kolaylıkları, ölçüm hassasiyetleri ve güvenilirlik gibi unsurlar esas alınarak zaman içerisinde sürekli geliştirilmektedir. Daha önceden EKG işaret dökümü sadece printer çıktısı olarak kâğıt üzerine alınırken şu anda LCD ekran üzerinde de EKG işaretlerini görme imkânı vardır. Eski tip EKG elektrotları da işlevsellik ve doğrusallık açısından yerlerini yenilerine bırakmıştır. Siz bu dersi başarı ile tamamladığınızda EKG cihazlarının en önemli ekipmanlarından olan elektrotların yapı ve özelliklerini öğrenecek, LCD ekran yapılarını kavrayacak ve genel EKG cihaz arızaları ile ilgili detaylı bilgiye sahip olacaksınız

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır