Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Düz Örme hırka dikimi

Özellikle mevsim şartlarının soğuk günleri beraberinde getirmesi insanların ince bir tişört ya da gömlek üzerine bir hırka almalarını zorunlu kılmaktadır. İşte bu aşamada ise yumuşak, esnek, zarif, sınırsız renk, desen ve model özelliklerinde üretilen düz örme hırkalar insanların bu ihtiyacına cevap vermektedir. Hemen pratik olarak giyilebilen bu giysiler insanların o an ki ısınma ihtiyacını karşıladığı gibi şık ve zevkli model özellikleriyle ve sınırsız renk olanaklarıyla göze hoş gelen güzellikler de sunmaktadır. İşte bu sınırsız model özellikleriyle her türlü zevke hitap edebilen bu renkli dünya, tekstil sektörünün nitelikli elemanları sayesinde gün geçtikçe gelişmektedir. Teknik ve teknolojik anlamda sürekli gelişen tekstil sektörü bünyesinde çalışacak nitelikli elemanlara her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Elinizdeki derste, düz örme giysilerde kullanılan cep çeşitleri ve dikim işlemleri ile kruvaze kadın hırkası dikim işlemleri anlatılmaktadır. Bu ders içindeki etkinlikleri tamamlayarak siz de kendinizi düz örme giysi üretimi konusunda geliştirebileceksiniz. Bu konuyla ilgili diğer dersleri de aldıkça yetişmiş kalifiye eleman olarak sektörde kolaylıkla iş bulabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler