Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Düğün Çiçeği türündeki çiçekler

Dış mekân bitkileri, bitkiler dünyasının bir parçasıdır. Ancak bitkiler âleminde o kadar çok dış mekân bitkileri vardır ki, bu yüzden bu bitkileri sınıflandırılarak ele almamız gerekmektedir. Bitkileri sınıflandırmanın amacı, dünya üzerinde yaşamakta olan bitkilerin benzerliklerinden ve ayrılıklarından yararlanarak onları gruplamak ve onların tanınmasını kolaylaştırmak içindir. Her aile kendi içerisinde ele alınmaktadır. Burada da Ranunculaceae (düğün çiçeğigiller) familyası incelenecektir. Düğün çiçeğigiller familyasında yer alan bitkilerin ortak özellikleri Kuzey yarım kürede ılıman bölgelerde yetişen çoğunlukla çok veya tek yıllık otsu ve odunsu bitkilerden oluşmaktadır. Bu takımda çiçek halkaları çok parçalıdır. Yapraklar almaşıklı nadiren karşılıklı dizilmiştir. Yaprak ayası parçalıdır. Bu familyada 35 tane kadar cins ve 1500 kadar tür vardır. İşte siz bu dersi tamamladığınızda, gerek bahçe uygulamaları için gerekse fidanlıkta üretim için gerekli olacak bitkilerin tanıyarak, üretim tekniklerini öğrenecek, uygulamalarda kullanabilecek ve hatta bir sene boyunca bitkinizin nasıl bir değişim içinde olacağını öğreneceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Nadide S. Düğünde canlı

Düğün çiçeği olarak canlı çiçek kullanmak mümkün mü acaba ? Kendi düğünümde böyle bir sıradışı çiçek yaptırmak istiyorum.

03-12-2009 06:10

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler