Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Drapaj tekniği ile gelinlik dikimi

Kadın terziliği sektörü ülkemizde olduğu kadar dünyada da büyük bir pazar ve kullanım payına sahiptir. Özellikle adını duyurmuş olan modacılar bu sektörde HOUTE COUTURE (kişiye özel dikim) tarzı çalışmalarıyla başarıyı yakalamışlardır. Gelinlik, bu sektörün en önemli parçalarından biridir. Gelinlik tüm bayanların giymek için hayalini kurduğu çok özel bir giysidir. Bu nedenle kadın terziliği bölümünde, başlı başına bir dal olmuş ve sadece gelinlik dikimi sektörde bir yer oluşturmuştur. Gelinlik, modelleri itibariyle drapaj tekniğinin çok fazla kullanıldığı bir alan olmuştur. Bu teknikle birlikte modellerin kişiye özel olması, seçilen modellerin kişiliklerini yansıtması drapaj sisteminin önemini ortaya koymaktadır. Drapaj çalışması yetenek, beceri, ustalık gerektiren bir çalışmadır. Aynı zamanda sanatsal bir çalışmayı da içerdiğinden bu çalışma sayesinde piyasada aranılan eleman olma özelliği kazanacaksınız. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, başarıya ulaşmak için daha çok çalışmanız ve araştırma yapmanız gerekir. Bu derste drapaj çalışmayı, çalıştığınız drapajı kalıba dönüştürmeyi ve gelinlik kesimi yapmayı öğrenerek hatasız gelinlik kalıbı çıkarma becerisine sahip olacaksınız. Başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Bahar Biçer gelinlik dikiş tekniği

GELİNLİK DİKİŞİni öğrenebilirmiyim.

15-05-2011 23:24

  nahide irten kadın beden kalıpları

  kuplu büstüyer nasıl dikebilirim

  28-12-2011 10:08

   HATİCE ÜSTÜNDAĞ GELİNLİK DRAPAJ TEKNİĞİ

   Gelinlik drapaj tekniği ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim

   25-01-2013 09:04

    hat_ce GELİNLİK DRAPAJ TEKNİĞİ

    Gelinlik drapaj tekniği ve dikimi ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

    26-01-2013 15:39

     muzaffer gelinlik

     terziyim ama gelinlik abiye dikmek istiyorum nasıl öğrenebilirmiyim

     10-06-2013 11:42

      Mesaj

      Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
      Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
      Öneriler
      Diğer Dersler