Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Drapaj tekniği ile etek kalıbı hazırlamak

Dokuma tezgâhları ile kumaş üretimi dönemi başladığında, Yunan ve Roma kültürleri ilk insanın giyim tarzının çok ötesine giderek, drapajı estetik bir giyim için kullandılar. Zamanla dokuma tezgâhlarının, dikiş makinelerinin, kalıp çıkarma tekniklerinin gelişmesi, bilgisayar ile desteklenmesi gibi teknolojik gelişmeler sonucunda seri üretim ve standardizasyon çok daha kolay ve ucuz giyinme imkânı sağlamış olsa da, drapaj tekniği önemini ve gerekliliğini yitirmemiştir. Bireyselliğin ve farklılığın ön plana çıktığı günümüz modasında, kişilerin zevklerinin tatmin edilmesinde, drapaj tekniği ile kalıp hazırlama ön plana çıkmaktadır. Haute-Couture (ısmarlama giyim) alanında, kişiye özel tasarımlar yapıp uygulayabilmek çalışan kişiye de zevk vermektedir. Yaratıcılık gerektiren ve emeğin yoğun olduğu bu yöntem diğer üretim yöntemlerine göre keyifli olduğu kadar kazançlıdır da. Siz de bu ders ile, drapaj tekniği ile asimetrik, drapeli etek kalıpları hazırlamayı öğrenecek ve birçok etek modelini rahatlıkla uygulayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

sezen drapaj tekniği

drapaj teknikleri anlatım

30-04-2012 01:05

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler