Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Drapaj tekniği ile elbise kalıpları 2

Bireyselliğin ve farklılığın ön plana çıktığı günümüz modasında kişilerin isteklerini karşılamak amacıyla özel giysilerde drapaj tekniği ile kalıp hazırlama yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem Haute Couture tarzı çalışan moda evlerinde daha yaygın kullanılmaktadır. Ünlü modacı ERTE, kadın vücudunu giydirmenin en az mimarlık kadar zor bir sanat dalı olduğunu söylemiştir. Günümüzün seçkin modacıları ve modaevleri, koleksiyon çalışmalarında drapaj tekniğini kullanmaktadırlar. Çünkü drapaj tekniği, farklı ve hayranlık uyandıran tasarımların hazırlanmasını daha da kolaylaştırır, sonucun doğru ve istenilen özelliklerde olmasını sağlar. Sadece modacılar ve modaevleri değil, giyim sektöründe önemli bir yere sahip olan gelinlik ve abiye kıyafet butikleri de drapaj tekniğiyle çalışarak, bir çok genç kızın hayalini gerçekleştirmektedir. Drapaj tekniğiyle büzgülü, drapeli, simetrik, asimetrik elbise kalıplarını hazırlarken, giysi üretimini bir sanat olarak gerçekleştirmenin zevkini fark edeceksiniz. Meslekte çalışmaya başladığınızda da size sağladığı ayrıcalığı göreceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

kalıp nasıl çıkartılır

02-06-2010 23:58

  halide öktem abiye elbiseleri kalıbı

  kendim dikmek istiyorum bana 44 beden kalıp lazım

  08-06-2010 13:01

   birisi bana blazer ceket kalıbı nasıl yapılır  ögretebilir mii :)  lütfennn

   02-11-2010 19:33

    seherdenktas çizim

    abiye elbise kalıpları on yaka ortası büzgülü

    13-03-2012 23:56

     temel erkek pantolon kalıp işlrm basamakları

     03-05-2012 13:29

      Mesaj

      Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
      Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
      Öneriler
      Diğer Dersler