Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Drapaj tekniği ile bluz kalıbı hazırlamak

Kalıp hazırlama tekniklerinden biri de drapaj tekniği ile kalıp elde etme yöntemidir. Öyle modeller vardır ki, diğer kalıp hazırlama teknikleriyle elde etmek oldukça zordur. Aynı zamanda standart dışı beden ölçüleri ve vücut yapıları mevcuttur. İşte bu noktada drapaj tekniğine ihtiyaç duyulur. Moda evlerinde kişilerin istekleri doğrultusunda ve vücut ölçülerine uygun olarak, kişiye özel giysiler çalışılmaktadır. Bu çalışmalarda, drapaj ağırlıklı olarak kullanılan bir yöntemdir. Drapaj tekniği, drapeli, bol büzgülü, volanlı, simetrik ve asimetrik modellerin başarı ile uygulanmasına olanak sağlar. Bu yöntemle hazırlanan modeller kalıbın hazırlanması esnasında, modelin duruşu ve genel görünümü hakkında fikir verir ve gerekliyse değişikliklerin anında yapılabilmesini sağlar. Haute-Couture (ısmarlama giyim) alanında, kişiye özel tasarımlar yapılmakta olup, yaratıcılık gerektiren bu tasarımlar drapaj tekniği ile oldukca rahat uygulanabilmekte ve çalışan kişiye de zevk vermektedir Yaratıcılık gerektiren ve emeğin yoğun olduğu bu yöntem diğer üretim yöntemlerine göre keyifli olduğu kadar kazançlıdır. Siz de bu ders ile, drapaj tekniğiyle bluz kalıbı hazırlamayı öğrenecek ve birçok bluz modelini rahatlıkla ve zevkle uygulayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

seherdenktas drapeli tunik

drapeli tunik

23-12-2012 01:35

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler