Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Dişli ve Çark modellemek

Son zamanlarda, ülkemizde döküm sanayisinin gelişerek büyümesi, siz modelcilere olan ihtiyacı da artırmıştır. Sizlerin de üzerinize düşen bu görevi başarı ile yerine getireceğinize olan inancımız tamdır. İmalat sektörünün, makine elemanları arasında önemli bir yeri olan dişli çarklar, mekanik gücün iletiminde kullanılmaktadır. Günlük hayatta dişli çarklar, saatler uçak transmisyon elemanlarına kadar birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Bu ders ile sizlere dişli çark modellemeleri için gerekli olan tüm bilgi ve beceriler verilecektir. Sizler de burada verilen bilgiler ve öğretmeniniz rehberliğinde dişli çark modellemelerini teknolojisine uygun olarak yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler