Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Medikal Cihaz bakımı ve Kullanımı

Bu bölümde medikal cihazların bakımı ve medical cihazlarda kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular verilecektir. Sizde sağlık sektöründe çalışıyorsanız özellikle elektronik medikal cihazların kullanımı için ihtiyacınız olan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Medikal Diş Üniteleri Kullanımı

Sağlık hizmetleri günümüzde çok önemli bir yer tutmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte biyomedikal cihazlar sağlık çalışanlarının en büyük yardımcısı olmuştur. Teknolojinin de ilerlemesiyle biyomedikal cihazların sayısı artmıştır. Bu cihazların bakım onarımları bir sektör oluşturmuştur. Günümüzde biyomedikal alanın hızla ilerlemesiyle, bu sektörün çok sayıda yetişmiş elemana ihtiyacı bulunmaktadır. Biyomedikal cihazların sağlık çalışanlarına yardımcı olabilmesi ve insan hayatını koruyabilmesi için sürekli çalışır hâlde ve bakımlı olmaları gerekir. Bu ders ile diş ünitlerinin çeşitlerini tanıyıp tamir, bakım ve kalibrasyon tekniklerini uygulayabilecek, bir diş ünitini sürekli çalışır hâlde tutacak bilgi beceriye sahip olabileceksiniz. İstenilen yeterliliğe ulaşabilmek için öğrenme faaliyetlerinin gerekleri yerine getirilmeli, ölçme ve değerlendirmede başarıya ulaşılmadan bir sonraki öğrenme faaliyetine geçilmemelidir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır