Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Nakış için Desen Panosu

Nakış tasarımı dersi içinde yer alan bu ders, temel nakış tekniğine uygun nakışlı ürün tasarımları oluşturmada büyük önemi olan desen hazırlamayı anlatmaktadır. Burada öğreneceğiniz temel bilgiler doğrultusunda, etüdün aslına, desenin orijinalliğine, işleme tekniğine ve ürüne uygun olarak cansız model etütlerinden, eski işlemelerden desenler oluşturup, bu desenleri ürüne ve işleme tekniklerine göre çizebilme bilgi ve becerisine sahip olacaksınız. Unutmayınız ki, yapılan bir işin görüntüsünün güzelliği, işlemeye başlamadan önce desenin itinayla hazırlanmasıyla mümkündür. Siz de bu faaliyeti başarıyla tamamladığınızda aslına, tekniğine ve ürüne uygun, aynı zamanda kısa sürede desen hazırlayabilir, hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz gibi ekonomik olarak gelir de sağlayabilirsiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

seyhan durmaz nakiş dersi pano örnekleri

ders için gerkli malzeme ve örenekgerek bölümüm el sanatları

25-02-2012 12:21

  sultan sınav soruları

  desen panosu değerlendirme soruları

  09-12-2012 21:06

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler