Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Giyim, Dikiş ve Nakış, Giysi kalıpları

Giyim sektörü, gerek yaratılan katma değer geliri gerekse ihracat geliri içindeki
yüksek payı nedeniyle Türkiye gibi yoğun genç nüfusa sahip ülkelerde önemli bir
istihdam kaynağıdır. Kadın Giyim
Modelistliği, Erkek Giyim Modelistliği, Çocuk Giyim Modelistliği, İç Giyim Modelistliği,
Hazır Giyim Model Makineci, Deri Giyim, Kadın Terziliği, Erkek Terziliği, Kesim ve
Konfeksiyon Makineleri Bakım Onarım dallarında öğretim programları hazırlanmıştır.

Gisi üretimi, Dikiş ve Nakış hakkında bilgiler, Giysi kalıpları nasıl hazırlanır, dikiş nasıl yapılır, Tüm detayları bu bölümde bulacaksınız.


Deri giysi üretiminde ayakçılık

Deri giyim üretiminin hazırgiyim üretiminden farklılıkları vardır. Deri bir giysinin dikimi sırasında biri ayakçı diğeri makineci iki kişinin uyumlu ve tamamlayıcı bir şekilde çalışmasını gerektirir. Birinin hatası diğerini olumsuz etkileyeceğinden her iki çalışanın da üretimin aşamalarını çok iyi biliyor ve işini kaliteli yapıyor olması üretimde büyük önem taşır. Ayakçı deri üretiminin vaz geçilmez bir elemanıdır. Makineciye dikilmek üzere hazırlayarak vereceği her parça, ürünün model özelliğine göre farklı işlemleri gerektirebilir. Bu sebeple ürünün kaliteli çıkmasında ayakçının el becerisinin yanı sıra pratik ve çözümleyici bir zekâya sahip olması gerekir. Bu beceriyi kazanmak çok sayıda yapılacak uygulamalarla mümkündür. Ayakçılık dersinü başarı ile tamamladığınızda deri giyim üretiminde bir ayakçının sahip olması gereken teknik bilgi ve becerileri kazanacaksınız. Deri giyim üretiminin vazgeçilmez bir elemanı olarak, hem kendinize hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler