Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Deri Etek Dikimi

Deri ilkçağlarda örtünme ihtiyacını karşılamak için kullanılmışsa da günümüzde modern giyimin vazgeçilmez bir parçası olmuştur. İnsanların istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek için kendini yenileyen, teknolojiye açık bir sektör halini almıştır. Ayrıca saraciye, otomobil sektörü, ev tekstili alanlarında da önemli rol üstlenmiştir. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasında rekabet ortamının yoğun yaşandığı günümüzde deri giyim sektörü, ekonomiye, istihdama katkısı nedeniyle ülkemiz için önemli bir yere sahiptir. Uluslararası pazardaki varlığını devam ettirebilmesi için deri giyim sektörünün en önemli dayanağı kaliteye önem verme, titiz çalışma ve model zenginliğidir. Bu özelliklerini devam ettirilebilmesi ve daha iyiye götürülebilmesi için kalifiye iş gücüne ihtiyaç vardır. Bu da ancak yenilikleri izleyen, kendini geliştiren ve teknolojiyi kullanan nitelikli teknik eleman yetiştirmekle karşılanabilir. Giyim Üretim Teknolojisi alanı için hazırlanan bu ders, deri ütüleme teknikleri, deri etekte kullanılan yırtmaç, bel temizleme, ilik açma, düğme dikme teknik çalışmalarını içermektedir

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler