Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


OŞİNOGRAFİ DAİRESİ

Yer kürenin yaklaşık % 71 okyanus ve denizlerle kaplıdır ve “Denizcilik ve Su Ürünleri” alanında yer alan “Gemi Yönetimi”, “Yat Kaptanlığı”, “Balıkçı Gemisi Kaptanlığı”, ‘’Su Ürünleri Üretimi ve Yetiştiriciliği’’ mesleklerinin faaliyetini yürüttüğü ortam denizler ve okyanuslardır. Bu nedenledir ki deniz ortamının fiziksel ve kimyasal yapısını bilmek, bunlarla ilgili ölçümler yaparak kayıtlar tutmak, denizlerde ve okyanuslarda meydana gelen dinamik olayları tespit edebilmek, bu mesleklerin yürütülmesinde önemli bir yet tutar. Çünkü denizlerde ve okyanuslarda meydana gelen fiziksel olaylar, karasal ortam ve atmosferdekinden çok daha etkin ve karmaşık yapı arz eder. Eğer mesleğinizi yapacağınız ortamın bu özelliklerini yeteri kadar bilmez ve tedbirleri daha önceden alamazsanız, başarıyı yakalamanız ve verimli olmanız mümkün olmayacaktır. Denizcilik ve Su Ürünleri meslek alanın faaliyetlerinin hemen hemen tümünün yürütüldüğü okyanus ve denizleri tanımanız, fiziksel ve kimyasal yapısını bilmeniz gerekmektedir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler