Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Deniz akıntıları - kaptan ipuçları

Bir kaptan gemisine seyir yaptırırken, dikkatini gemisinden ve çevresinden hiçbir zaman uzak tutmaz. Daimi olarak gemiyi ve çevreyi ve bunların durumunu gösteren gösterge ve cihazları takip eder. Olası tehlikelere karşı ve onların en kısa zamanda fark edilmesine yönelik tedbiri alır. Bir tehlike doğduğunda da en kısa zamanda duruma müdahale ederek bir zararın oluşmasını engeller. Denizdeki akıntılar gemilerin zarar görmesine sebep olabilecek nedenlerden bir tanesidir. Bilinen yöntemler ile bir noktadan bir noktaya ulaşmaya çalışan bir gemi tedbir alınmamış bir durumda akıntı içerisine girerse yolundan çıkarak bir başka gemiye veya unsura çarpabilir veya karaya oturabilir veya en azından seyir süresini uzatarak yakıt ve zaman kaybına sebep olabilir. Ancak tedbir alınmışsa tüm bu zararlar engellenebilir. Bu ders size geminizin bilinen bir akıntı etkisi ile rotasından çıkmasını nasıl engelleyeceğinizi ve bilinmeyen bir akıntı içinde de nasıl tedbir alacağınızı göstermektedir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Suat Yat dalgaya karsı nasıl kullanılmalıdır.

Yat dalgaya karsı nasıl kullanılmalıdır.

16-06-2012 17:17

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler