Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Renkli flekso baskı nasıl yapılır

Bu ders flekso baskı makinesinde çok renkli baskı esnasında orijinale göre ayarların doğru yapılmasını ve baskı kontrolünün uygulamalı olarak anlatıldığı öğretim materyalidir. Flekso baskı tekniği günümüz teknolojik gelişmelerden nasibini oldukça fazla almış olmasından dolayı flekso baskı makinelerinin ayarlanması teknik bilgi ve çok dikkat edilmesi gerektiren bir iştir. Doğru yapılan ayarlar hem baskı kalitesini hem baskı hızını hem de baskı maliyetini etkilemektedir. Bunun için büyük ölçekli matbaalar bu işte çalışan elemanlarını çok titiz şekilde seçmekte, eğitimli ve bilimsel yöntemlerle çalışanları tercih etmektedirler. Size bu derste bu işi yapmak için gerekli bilgiler ve uygulama faaliyetleri verilmiştir. Yaptığınız işi önemsemeniz ve ciddiye almanız sizi başarıya ulaştıracaktır

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Ali DALLAR yardım

merhabalar öncelikli olarak bu tür bir siteyi paylaşıma sundugunuz için teşekkurler benim yazmamdaki amaç flexo baskı alanında yardıma ihtiyacım var ve bu konuda bilgisi olanlarla görüşmek istiyorum.

12-05-2010 19:43

  şefik usta flexo

  flexo hakkında orjinal hazırlığından basım dahil ne isterseniz sorabilirsinz

  13-07-2011 19:14

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler