Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çocuk Gelişimi

Çocuk gelişimi ve Çocuk eğitimi hakkında dökümanlar. Çocuk bakımı, çocuklarda zihinsel gelişim, engelli çocuklar ve eğitimleri. Çocuklar için etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri. Çocuklar için eğlence, kuklalar , müzik, oyun etkinlikleri.


Çocuk oyuncakları

Birbirlerini tanımayan ve bir araya gelen birkaç çocuk, daha birbirlerinin isimlerini öğrenmeden birlikte oyun oynamaya başlarlar. Çünkü oyun, çocukların bütün gelişim alanlarını (fiziksel, zihin ve dil, psiko-motor, duygusal ve sosyal) destekleyen, onlara öğrenme ortamları hazırlayan, eğlendiren ve hoşça vakit geçirmelerini sağlayan evrensel bir dildir. Oyun, aynı zamanda çocukların duygularını, düşüncelerini ve gereksinimlerini en iyi ifade ettiği, yetişkinlere kendi iç dünyası ile ilgili ipuçları verdiği önemli bir etkinliktir. Oyuncaklar ise çocukların oyunlarında yer alan hem eğitimsel işlev taşıyan hem de çocukları eğlendiren araçlardır. Çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun seçilmiş oyuncaklar onların kişilik gelişimlerini olumlu yönde etkiler, renk, şekil, boyut, sayı vb. kavramları öğrenmesini destekler. Yaratıcı yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olur. Oyuncak çeşitlerinden birisi olan dolgu oyuncaklar, her yaş dönemindeki çocukların severek oynadığı oyun araçlarıdır. Dolgu oyuncaklar; çocuklar ve bebekler için iyi bir arkadaş olur, onların haz ve mutluluk duymasını sağlar. Evlerimizde bulunan artık malzemeler değerlendirilerek hazırlanabilen dolgu oyuncaklar, aynı zamanda anaokullarında dramatik etkinliklerde kullanılabilen oyun malzemeleridir. Bu ders ile dolgu oyuncakların tanımı, önemi, çocuğun gelişimine etkileri ve dolgu oyuncak çeşitlerini öğrenecek, dolgu oyuncak yapma ve uygulama becerisi kazanacaksınız. Edindiğiniz bilgileri ve uygulama deneyimlerini günlük yaşantınızda ve bölümle ilgili alanlarda kullanabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

yasin oyuncak

çocuklarla ilgili animasyon oyunlar

30-12-2011 16:14

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır