Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çocuk Gelişimi

Çocuk gelişimi ve Çocuk eğitimi hakkında dökümanlar. Çocuk bakımı, çocuklarda zihinsel gelişim, engelli çocuklar ve eğitimleri. Çocuklar için etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri. Çocuklar için eğlence, kuklalar , müzik, oyun etkinlikleri.


Çocuk bakımında iletişim

İletişim kuran insan yetişkin olabileceği gibi yeni doğmuş bir bebek, hatta anne karnında tekme atarak bir şeyler anlatmaya çalışan doğmamış bir bebek bile olabilir. Dünyaya merhaba diyen her insanoğlu, çevresinde çeşitli iletişimlerden meydana gelen sosyal çevre içerisinde doğar, yaşar ve ölür. Kurmuş olduğu iletişimin kalitesi, insanların kişiliklerinin oluşmasında önemli rol oynar. Toplumların sağlıklı ve yararlı bireylerden oluşması, o toplumdaki çocukların zihinsel, bedensel, sosyal ve duygusal yönlerden bilinçli olarak yetiştirilmesine bağlıdır. Erken çocukluk yılları, insan gelişim sürecinin en kritik geçiş dönemlerinden biridir. Bu dönemde, evdeki iletişimin ve çocuk yetiştirme tutumlarının niteliği çocuğun kişilik gelişiminde önemli rol oynar. Yetişkinlerdeki kişilik özellikleri 0-6 yaş döneminde şekillenmektedir. Sağlıklı bireyler yetiştirmek için ailelerin yapması gereken en önemli hususlardan bir de çocukları ile kuracağı doğru iletişim ve uygun disiplindir. Bu ders ile sağlıklı insan ilişkileri kurmayı, çocuklarda disiplinle ilgili önlemleri almayı öğreneceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır