Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


CNC Tornalama çevrimleri

Bu ders sonunda edineceğiniz bilgi ve beceriler ile, CNC torna tezgahlarında kullanılan tornalama çevrimlerini öğreneceksiniz. Bu ders hazırlanırken FANUC kontrol sistemi ve ISO Standart G kodları kullanılmıştır. CNC torna tezgâhlarına parça programı hazırlanırken tornalama çevrimleri size büyük kolaylıklar sağlayacak ve kısa sürede hatasız programlama yapabileceksiniz. Bu derste G71 dış çap/iç çap kaba tornalama çevrimi, G72 alından kaba tornalama çevrimi, G75 kanal tornalama çevrimi, G73 profil tekrarlama çevrimi vb. önemli tornalama çevrimlerini öğrenerek CNC torna tezgahlarına programlama yapabileceksiniz. Ayrıca bu derste C eksenli (üçüncü eksen) CNC torna tezgâhlarında programlama örnekleri ve açıklamaları da yer almaktadır. Bu konular sizin iş yaşamınızda başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

santalu makina gençlik

cnc makinaları harika makinalar

27-03-2011 22:48

  Ali Veli Teşekkür, Teşekkür, Teşekkür,

  Konular harika, pdf.ler harika fakat tek tek indirmesi zor oluyor. Keşke tek tıklamayla hepsi indirilebilse. Yada vardı da ben mi göremedim. Bu sitenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürler, elleri dert görmesin.

  09-12-2012 04:04

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler