Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


CNC Gömlek Maçalı Modelleme

Bir ülkede, endüstriyel üretimin yüksek değerlere ulaşması, ülkenin yaşam standartlarının da yüksek olacağı gerçeğini yansıtır. Önemli olan ham maddeden, mamul madde haline geçiş zamanında, kullanılan üretim tekniği, süresi, üretim tekniğinin uygunluğu ve pratikliğidir. Günümüzde, genellikle tüm işler bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Endüstriyel alanda makine ve parça tasarımları, çeşitli grafik programlarla yapılmakta ve bilgisayar kontrollü makinelere (CNC) aktarılarak, parçaların imal edilmesi sağlanmaktadır. Endüstri alanında istihdam edilecek bütün personelin teknik ve derser eğitimi tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu tür eğitim materyalleri, sizlere bu alanda büyük avantaj sağlayacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler