Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


CNC Frezede programlama

Makine imalatçılığında günümüz teknolojisi baş döndürücü bir hızla ilerlemektedir. Gelişen teknolojiye yetişebilmek ve ona ayak uydurmak zorundayız. Piyasayla rekabet edebilmemizin tek şartı budur. Onlarca yıl önce, üniversal tezgâhlarda saatlerce uğraşarak ürettiğimiz bir makine parçasını artık bilgisayar destekli takım tezgâhları sayesinde dakikalara sığdırabilmekteyiz. CNC freze tezgâhları günümüzde en çok kullanılan takım tezgâhlarıdır. Hassasiyet, ekonomiklik, güvenilirlik ve zaman bakımında üstünlükleri çok fazladır. Sizlere bu ders içerisinde Türkiye’de en çok kullanılan FANUC ve SIEMENS kontrol sistemlerini anlatacağız. Bu ders ile CNC freze tezgahlarında basit olarak programlamayı öğreneceksiniz. Mutlak ve artışlı programlama yöntemlerini öğreneceksiniz. Bu derslerin devamını da alarak CNC frezede en karmaşık parçaları bile programlayabileceksiniz. Böylece makine-metal sektöründe aranılan kalifiye birer eleman olarak yerinizi alacaksınz. İstihdam konusunda endişe taşımayacaksınız. İşletmeler sizin gibi elemanları bünyesinde çalıştırmak için birbirleriyle yarışacaktır. Türkiyemizde mesleki eğitime verilen önem giderek artmaya başlamıştır. Artık “ben işsizim” anlayışı bitecektir/ bitmiştir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

halil ayar alt program

bir parçaya kanal açma delik delme ve diş çekme var ve aynı zamanda allt program gerekiyor kanalada finiş atmam lazım yardımcı olusanız sevinirim şimdiden tşkrler

31-01-2010 00:33

  Atakan Aydınlı ;)

  Bunları Çevrimlerle Yapman lazım . Tabi Cnc Freze Ve Cnc Tornaya Göre Değişir Önce Hangisi Olduğunu sölemen lazım :l

  13-03-2012 19:45

   Rover C 6 Turkish_warrior@hotmail.com.tr

   Ahşap işleme makineleri hakkında programlama bilgisi ve makine ayarlama ve hata - arıza kodları hakkında yardımcı olabilirim. 0541 817 47 30

   23-03-2012 18:27

    hakan zengin cnc torna

    cnc torna program yazılır 5445486493

    12-04-2012 20:48

     Mesaj

     Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
     Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
     Öneriler
     Diğer Dersler