Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Cinsellik

Cinsellik konusunda genel bilgiler, Cinsel organlar, çalışma sistemi, Gebelikten korunma, Anne ve Çocuk sağlığı. Sağlıklı çocuk geliştirmek için bilinmesi gerekenler.


Cinsel Organlar ve Hamilelik, Erkek ve Kadın organlarının çalışması

Bu dökümanla cinsel organların çalışma yapısı ve hamilelik döneminde gelişen olayları yazılı ve resimli olarak öğreneceksiniz. Ülkemizde nüfusumuzun büyük bir kısmını doğurganlık çağındaki kadınlar ve çocuklar oluşturmaktadır. Kadınların ve çocukların sağlık düzeyleri toplum sağlığının önemli bir belirleyicisidir. Toplumda sağlıklı annelerin ve çocukların var olması için öncelikle kadınların kendi bedenlerini tanımaları, organlarının işlevlerini bilmeleri gerekir. Sağlıklı olmanın temel koşullarının bilinmesi ve uygulanması da çok önemlidir. Annenin sağlıklı olması, sağlıklı gebelik geçirmesi hem kendi hem de doğacak çocuğunun sağlığını yakından ilgilendirmektedir. Bu nedenle sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde, anne ve çocuk sağlığı ayrılmaz bir bütündür. Sağlıklı çocuklar dünyaya getirme, her ana-babanın en büyük arzusudur. Bu arzunun gerçekleşmesi için kadın ve erkeğin bilinçli bir şekilde, sağlığın önemini bilmeleri, genital sistem, döllenme ve gebelik konularında doğru bilgilerle donatılmış olmaları gerekir.Anne-Çocuk sağlığının önemi, genital sistem, döllenme ve gebelik konularında bilgiler edineceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır