Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Çini Tabak Desenleri 2

Yaprak motifleri, bitkisel motiflerin en önemli ve en sık kullanılan motifleri arasındadır. Yaprak motifleri, tüm yaprak motif çeşitlerini oluşturduğu gibi Türk motiflerinin de temelini oluşturmaktadır. Yaprak motifleri çok çeşitlidir. Basit yaprak motifini çizmek, süsleme motiflerini çizebilmek için gerekli olan temel motiftir. Desen çizimlerinde ana motif olarak kullanılan hançerli yaprak motifleri, yaprakların en gelişmiş olanlarıdır. Bütün yaprakların çizim tekniklerini ve özelliklerini taşımaktadır. Gül yaprağı motifi, gül motifinin vazgeçilmez öğesidir. Tekli, üçlü, beşli olarak çizilmekte, gül motifini doğadaki gülle örtüştürmektedir. Bu dersi başarı ile tamamladığınızda, hançerli yaprak motifi ve gül yaprağı motifini tekniğine uygun ve estetik olarak çizebilecek, yeni desenler oluştururken bu motifleri rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

tülin çözeli çini desen çizimleri

desen taramı yapmak istiyorum beceremiyorum desen arıyorum bulamıyorm yardımcı olursanız sevinirim

13-01-2013 21:04

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler