Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Çini deseni Tahrirleme

Çinicilik en eski kültürlere sahip topraklarda, uygarlıkların harmanında gelişen geleneksel süsleme sanatlarımızdandır. Aynı zamanda en eski coğrafi bölge olma özelliğini taşıyan Anadolu’nun bu sanata da kattığı pek çok şeyler olmuştur. Gelenek ve göreneklerimizin etkisiyle gelişip, üsluplaşan çinicilik zengin ve estetik bir yapıya sahiptir. Önceleri sadece camilerin mekânlarını, sarayların duvarlarını, hatta masalarını süsleyen çini bugün herkesin evini saraya çevirmiştir. Günümüzde artık karolar üzerindeki bu zenginliği nihale (tencere ya da çaydanlık altlığı) dan hoş bir çerçeve içinde dekoratif bir tamamlayıcı olarak iç ve dış mimarinin her noktasında görebiliyoruz. Sizler bu dersi başarı ile tamamladığınızda, pano desen ölçüsüne göre hazırladığınız karolar üzerinde aktardığınız deseni inceli kalınlı olarak tahrir yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler