Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Çini deseni Boyamak

Gelenek ve göreneklerimizin etkisiyle gelişip üsluplaşan çinicilik, zengin ve estetik bir yapıya sahiptir. Önceleri sadece camilerin mekânlarını, sarayların duvarlarını, nihale olarak masaları süsleyen çini bugün günlük yaşayışın içersinde dekoratif ve fonksiyonel bir malzeme haline gelmiştir. Çeşitli ebat ve boylarda çini karolar üzerine basılan desenler tahrirleme işleminden sonra desene uygun renklerde boyandıktan sonra sırlanarak pişirilir ve camsı özelliği dolayısı ile canlı renklere kavuşur Sanatsal değeri olduğu kadar mimari eleman olarak da çok beğenilen ve kullanılan bir malzeme olması nedeniyle çini, çağdaş mimaride de önemli bir yer edinmeye başlamıştır. Klasik desenlerin yanı sıra modern yaklaşımlarında kullanılmasıyla çini panolar metro gibi pek çok mimari yapıtta kullanılır duruma gelmiştir. Sizler bu dersi başarı ile tamamladığınızda, pano desen ölçüsüne göre tahrirlenmiş pano desenlerinin tekniğine uygun olarak boyama işlemlerini yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler