Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Güzellik ve Saç Bakımı

Bu bölümde kuaförlerin kullanacağı teknikler, ve güzellik konularında teknik bilgiler bulabilirsiniz. Daha güzel olmak veya kuaför olarak müşterilerinize daha güzel hizmet verebilmek için bu bölümdeki belgeleri inceleyebilirsiniz.


Cilt Bakımı ve Güzellik

Kozmetik; vücudun temizlenmesi, güzelleştirilmesi, çekiciliğin artırılması ve görüntünün güzelleştirilmesi amacıyla kullanılan ürün ve maddelerdir. Kozmetik denince aklımıza süslenmek gelir. Süslenmek güzel görünmek ve güzel kokmak, tarihin her döneminde görülen sosyal bir davranıştır. İnsanlar içinde yaşadıkları dönemin ve ülkenin kültürüne göre her zaman süslenmeye önem vermişlerdir. Yüzyıllardan beri önce sanatsal, sonra yarı sanatsal –yarı bilimsel bir uğraş olan kozmetoloji’nin bilimsel temele oturması ancak 20 yy gerçekleşmiştir. Günümüzde bitkisel kökenli etken maddelerin yerini sentetiklerin almasıyla, artan etkinliğin yanında yan etki problemlerinde de artış görülmektedir. Modern insan, daha uzun, sağlıklı ve dinç yaşamayı, genç görünmeyi hedeflerken, sağlıklı beslenme ve spor yapmanın yanı sıra; kozmetiklerin yardımına daha çok ihtiyaç duymaktadır. Bakımda uygun kozmetiklerin kullanımı için, ürünlerin cilt üzerindeki etkilerini bilmek gerekmektedir. Bu bağlamda, temel bilgilerin verildiği öğrenim faaliyetleri sonunda, kozmetiklerin cilt üzerindeki etkilerini bilerek, ürünlerin seçimini ve uygulamasını doğru yapabilmeniz önemlidir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır