Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Çiçek Keserken nelere dikkat etmeliyiz

İnsan hayatında tüm çiçeklerin olduğu gibi kesme çiçeklerin de ayrı bir yeri vardır. Kesme çiçekler hayatımızın her devresinde karşımıza çıkar. Bazen hasta ziyaretine götürülen bir buket çiçek, bazen sevgililer gününde sevgiliye verilen bir kırmızı gül, bazen de anneler gününde anneye verilen saf bir papatya. Hatta o kadar hayatımıza girmişlerdir ki en kötü gün olan cenazelerde bile bir çelenk olarak karşımıza çıkar. Her bir çiçeğin ayrı bir anlamı, her bir rengin farklı bir ifadesi, her çiçeğin kendine öz rengi ve kokusu vardır. Gülün güzelliğini ve önemini anlatmak için atalarımız “Gülü seven dikenine katlanır.” demiş. Bir başka açıdan baktığımızda ise Türkiye’de ve dünyada kesme çiçekçiliğin önemli bir yeri olduğu da bilinmektedir. Siz bu dersi başarıyla tamamladığınızda tüm kesme çiçeklerin yetiştiriciliğini öğrenip uygulayabileceksiniz. Bilgilerle yoğrulduğunuz ve bunu yeteneklerinizle bütünleştirdiğiniz takdirde kendinize güveniniz artacak ve dolayısıyla sizin kesme çiçek sektöründe her zaman tercih edilen bir eleman olduğunuzu görebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler