Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Çekme Makine kalıpları yapımı 3

Hızla ilerlemekte olan üretim teknolojilerini geliştirmek ve daha ileriye götürmek için değerli teknik elemanlara; yani sizlere ihtiyaç duyulmaktadır. Sizlerin üretim alanındaki olumlu çalışmalarıyla ülkemizin rekabet gücünün artacağını hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız ve çalışmalarınıza yenilikleri ekleyerek devam ediniz. Günümüzde parça imalatında değişik kalıpçılık metotları kullanılmaktadır. Sac malzemelerden değişik parçaların imalatında çekme kalıpçılığı oldukça fazla kullanılmaktadır. Çekme kalıpları sac parçalarının şekillendirilmesinde çok hızlı imalat imkânı sağlayabildiğinden parça başına maliyeti düşürmektedir. Bu nedenle çekme kalıplarının öğrenilmesi oldukça önemlidir. Üretimde kalitenin artması, ürün maliyeti, hatasız üretim vb. unsurları içermektedir. Üretim kalitesinin artması bizlere yeni pazarlar açarak yaşam kalitemizi yükseltecektir. Bu ders, sizlere çekme kalıplarının kullanılması, preslerin tanıtılması hakkında bilgi sağlayacaktır. Çekme Kalıpları 3 dersinün, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sizlere sunacağına inanıyor ve başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Elin yeterisi tşkkrler zumb

Sizlerin üretim alanındaki olumlu çalışmalarıyla ülkemizin rekabet gücünün artacağını hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız ve çalışmalarınıza yenilikleri ekleyerek devam ediniz. Günümüzde parça imalatında değişik kalıpçılık metotları kullanılmaktadır.

30-06-2011 18:01

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler