Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Çarpana dokuma

Melik, Yumak, Kelebek dokuma. Çarpana dokumalar genel olarak çuval, sepet, heybe saplarında, koşum takımlarında, çadırlarda, keçelerin tutturulmasında, önlük ve elbise kuşaklarında vb. yerlerde kullanılmıştır. Günümüzde çağdaş fonksiyonel ve estetik nitelik taşıyan ürünleri süslemek amacıyla farklı şekillerde tasarımlar geliştirilmektedir. Bu amaçla hazırlanan birinci “Çarpan Dokumaya Hazırlık” dersinde çarpana dokumanın tanımı, kullanım alanları, kullanılan araç gereçleri çarpana kartı ve çarpana deseni hazırlamayı, çözgü hazırlamayı ve kart geçiriliş sistemlerini öğrendiniz. Çarpana dokumaya hazırlık dersinün devamı niteliğinde olan bu derste de çarpana dokuma tekniklerini yaratıcılığınızı kullanarak farklı desenlerde farklı ürün çeşitleri yapabilecek ve değişik uç temizleme teknikleri kullanarak dokumayı bitireceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler