Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Düz cam şekillendirme

Bu derste düz camın, çekme yöntemi ile şekillendirilmesini, çekme yöntemi ile cam boru şekillendirme yöntemlerinde kullanılan otomatik makinelerin cam şekillendirmesini ve kullanılan proses makinelerin aralarındaki çalışma teknikleri konusunda bilgi verilecektir. Cam ürünün kalitesi, malzeme olarak kullanılan camın kalitesine, şekillendirme proses makinesinin etkinliğine bağlıdır. Hiçbir üretim yöntemi kusursuz değildir. Muayene ve test etme işlemlerin önemli unsurlarındandır. Muayene ve testlerin kullanılması hataların en aza indirilmesidir. Her keşfedilen cam prosesinde, üretim hızı yanında geniş bir cam birleşim aralığında çalışabilmesi hedeflenir. Dersin sonunda, çekme ile camın şekillendirilmesinde kullanılan temel prosesleri tanımlayabilecek, proses farklılıkların, ürünü nasıl etkilediğini açıklayabilecektir. Bu proseslerle şekillendirilen camın yaygın uygulamalarına örnekler verebileceksiniz

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler