Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Cam üzeri yaldız boya yapımı

Cam üzerine dekoratif boyama ve kaplamada kullanılan altın, platin, polisaj gümüş malzemelerin yoğunluk kıvamlarını değiştirdiğimizde cam yüzeyinde çok farklı etkilerini uygulayarak göreceksiniz. Altın yaldız içine kattığımız yaldız yağı az ise ürünlerin yaldızı bozuk çıkar. Tineri çok fazla kattığınızda da fırınlamadan çıkan ürünler bozuk çıkar. Yaptığınız her deneyde size verilen ölçüleri doğru kullandığınızda her zaman daha iyi ürünler çıkararak, kendinizi geliştireceksiniz. Boyanın akışkanlığını ne kadar yağ ve tiner katılması gerektiğini öğrendiğiniz zaman kaliteli ürünler ortaya çıkarma olasılığınız artacaktır. Altın ayarları görünüş olarak birbirinden ayrılamayacak kadar birbirine benzer ama içindeki oranın giderek azalması altın yaldızın renk sarılığını koyudan açığa doğru değiştirir. Pişirimi yapıldıktan sonra hepsi çok farklı renk ve parlaklıkta karşımıza çıkacaktır. Ne kadar çok deneme yaparsanız o kadar kaliteli ve özgün ürünler ortaya çıkaracaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler