Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Çam türü süs bitkileri

Açık tohumlu bitkiler, kozalaklı bitkilerdir. Bu bitkiler kozalak meydana getirirler. Erkek kozalaklar küçük, basık ve ufak pulcuklardan meydana gelir. Dişi kozalaklar daha karışık bir yapı meydana getirir ve daha büyüktürler. Yaprakları ise dar iğne veya pul şeklindedir. Birçoğu yaz, kış yeşildir. Birbirlerine çok benzeyen bu grubu ayırt etmek oldukça zordur. İğne yapraklı bitkilerin içinde yer aldığı familyaların tespitinde farklı noktalardan yola çıkılmaktadır. Siz bu ders içerisinde yer alan pinaceae familyasını inceleyeceksiniz. Bu familyada meydana gelen kozalak pulcuğunun her birinde iki tane yumurtalık vardır. Meyve olgunlaşmış kozalaktan oluşmuştur. Tohumlar kanatlıdır. Yapraklar dar, uzun, iğne şeklindedir. İşte buradaki ortak noktaları tespit ederek bu konuda uzmanlaşacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler