Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Cam nasıl kesilir

Seçtiğin meslek Türkiye’de gelişmekte olan işalanıfazla ve en çok tercih edilen mesleklerden biridir. Geleceği parlak olan bu mesleği en iyi şekilde yapabilmek için temel bilgi ve becerileri öğrenmelisin. Bu derste seramik ve cam alanında füzyon ve vitray için önemli konulardan biri olan cam kesimi konusu anlatılacaktır. Dersi tamamladığında füzyon ve vitray için gerekli düz camlarıkesme becerisi kazanacaksın. Bu derste cam ve tezgah, ölçü almak ve camı kesmek konularınıöğrenerek gerekli bilgi ve donanımıalmışolacaksın. Bu dersteki bilgiler füzyon ve vitray konusunun birinci basamağınıoluşturacak. Endüstrideki genişkullanım alanıiçinde bu bilgi ve yeterliliği kullanma imkânıbulacaksın. Diğer derserli de tamamlayıp kendini mesleki alanda iyi yetiştirdiğinde cam endüstrisi alanında hizmet veren kuruluşların ilgili bölümlerinde çalışabileceksin.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

camcı ercan

valla ben bu sektörde 15 yıl calıştım halende calısıyorum ama ilerlemek cok zor nedeni ise plastik pvc kapı yapan üreticiler bu bizim cam olayına bizden daha hakim ve para kazandırmıyor benden gelişi gibi alırken ben 10 metre kare camdan 20 tl kazanıyorsam onlar 50 tl kazanıyor ve para mevzusunu hiç sorma 1 ay yada daha fazla hesap kesemiyorum bence dünyadaki en son secilecek meslek dalı camcıdır

23-05-2010 03:53

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler