Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Cam boyama teknikleri

Cam süsleme yani cam üzerine uygulanan ikincil işlemler teknolojik gelişmelere paralel olarak her geçen gün gelişip değişmekte, yeni teknikler ve donanımlarla çeşitlenmektedir. Cam üzerine süsleme teknikleri de bu gelişme ve çeşitlenmelerden nasibini almaktadır. Bundan on yıl öncesine kadar bir deseni cam üzerine geçirmek ve yerleştirmek için el becerisi gerekmekte iken şimdi bu beceri ve kabiliyetinizi yeni teknikler geliştirerek, tasarım sunmakta, daha hızlı ve kaliteli ürünler çıkarmakta kullanmamız mümkündür. Bu ders sırası ile bu gelişimi sizlere adım adım sunarak sizin beceri ve kabiliyetinizi tasarıma yöneltecektir. Bu ders ile bundan on sene önce olduğu gibi deseni cam üzerine kağıt bantlarla kaplayarak çizip kesebilecek el becerinizi geliştireceksiniz. Diğer bir uygulama ile deseni bilgisayardan folyo çıktısı alarak oluşturabilecek, daha kaliteli desen almak için kumlama transferi cama yapıştırarak, deseni kumlayıp camı desenleyebileceksiniz. Hazırlanan bu derste cam yüzeyi desenli kumlayabilmek için gerekli tekniklerin tümünü bir arada görebilecek, kendinize seçtiğiniz ürün ve desene yada şartlarınıza en uygun maskeleme tekniğini seçerek uygulama yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler