Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Cam boya ve desen tekniği

Cam alanında eskiden kullanılan boyalar altın, platin, ,emaye ve lüsterdi. Şimdi ise lüster çeşitleri, organik boyanın (mat-metal-hem metal hem mat) renkleri, craft boya, çatlatma boya, termolüster ( termoplastik altın-termoplastik mat altın,-termoplastik) boyaları vb. boyalar boya sanayisinde üretilmektedir. Bu çok çeşitli boya renklerini ve dokusunu görebilmek için şema hazırlayarak yeni çıkan ürünleri deneyerek görme imkânı bulacaksınız. En uygun renkleri seçebilmeniz için hazırlayacağınız şemalar size rehber olacaktır. Bu boya şemaları, katalog görevini görerek sizlerin işini kolaylaştıracaktır. Ayrıca bu boyaları şema ile göstermeniz, daha iyi renk bilgisine sahip olmanıza ve yeni renkler keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler