Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Cam boyama ve baskı makineleri

Cam; hemen hemen her alanda kullanılabilecek, değişik özellikler taşıyan ve bu nedenlerle geniş iş olanakları sağlayan bir malzemedir. Cam üzerine yapılan işlemler öyle çeşitlidir ki her biri ayrı bir uzmanlık gerektirir. Eski Mısır ve Romalılardan da eskiye dayanan camcılığın yaygın üretimi ve süslemesine yedinci yüzyıldan sonra ulaşıldığını görürüz. Camın nasıl yapıldığına bağlı olarak, cam üstüne bilmemiz gereken bilgilerin birçoğu uzun bir süre gizli tutulmuştur. Bu durum günümüz cam üretiminde bile yer yer geçerliliğini korumaktadır. Günümüzde önceden elle ve ustalık gerektiren işlerin birçoğu otomatik makinelerde ve gelişen teknolojinin imkânları ile daha seri biçimde üretilmektedir. İşte bu seri üretim yöntemlerinden biri de cam üzerine elek baskıdır. Hazırlanan bu derste elek baskı makinesi, elek baskı ile yapılan dekorlama, baskı konularını ele alacağız. Ders sonunda öğrendiğiniz bilgi ve beceriler ışığında cam üzerine statik boyalar ile ya da sıcak elek baskı yöntemi ile cam üzerine süslemeler yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler