Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Cad Cam ile makina imalatı 2

Oto inşa teknolojisi yöntemlerini öğreniyorsunuz. Bu dersleri başarı ile bitirdikten sonra hızlı modelleme yapabileceksiniz. Bunu başarabileceğinizi siz de biliyorsunuz. Zor olmadığını zaten siz de görmüşsünüzdür. Temel olarak oto inşa dersleri, tasarım ve inşa kısımlarından meydana gelmektedir. Önce model, bilgisayarda CAD programları ile hatasız çizilir, sonra da 3D printer ( rapid prototip) tezgahları yardımıyla çizmiş olduğunuz sanal çizgiler gerçek modellere dönüşür. Tasarlarsınız ve uygularsınız. Düşünürsünüz, düşüncenizi eyleme çevirirsiniz. Çevrede görmüş olduğunuz her şeyin güçlü bir tasarım ve ciddi bir uygulama ile meydana geldiğini siz de takdir edersiniz. O halde, siz de düşündüğünüz hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hedeflerinizdeki büyüklük sizi yıldırmamalıdır, çünkü büyük hedefler kolay vurulur. O halde yapmanız gereken tek şey inanmaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler