Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Cad Cam ile makine imalatı

Makine teknolojileri içerisinde oto inşa tekniği (Hızlı prototip modelleme) giderek artan bir öneme sahip olmaktadır. Makine imalatı yapılırken proje yapılır ve imalat gerçekleştirilme aşamasına geçilir. Günümüzde imalat için, proje yeterli olmamaktadır. Yeni tasarımların estetik, ergonomik, kullanılabilirlik denetimleri parça imalata geçmeden hızlı prototip ile mümkün olmakta, zamandan ve maliyetten tasarruf edilmektedir. İmalat öncesi problemler hızlı prototip ile çözümlenmektedir. Teknolojinin, dolayısıyla sanayi ve endüstriyel üretimin baş döndürücü hızla ilerlemekte olduğu bu dönemde sizlere de önemli görevler düşmektedir. Bu teknolojilere hakim kaliteli, yetişmiş elemanlara ihtiyaç ise artmaya devam etmektedir. Tasarım ve üç boyutlu modelleme, hızlı prototip ile elle tutulabilir nesneler halini almaktadır. Sizler günlük yaşamda kullanılan nesnelerin de modellemelerini yapabilir, çeşitli yöntemlerle üç boyutlu nesneler oluşturabilirsiniz. Sizlerin başarı ve mutluluğu, bizlerin ve ülkemizin başarısıdır. Bu nedenle severek gelmiş olduğunuz bölümünüzde başarılı olacağınıza inanıyoruz. Bu başarınız sayesinde rekabet gücümüzün artacağını da biliyoruz. Ülkemizin sizlerden beklediği de budur. Endüstri alanında istihdam edilecek bütün personelin teknik ve derser eğitimi tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu tür eğitim materyalleri, sizlere bu alanda büyük avantaj sağlayacaktır. Dersin sizlere gerekli bilgiyi sunacağını biliyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler