Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Büro tipi baskı makineleri

Bu ders tipo baskı makinelerinin keski baskısına uygun sekilde hazırlanmasının uygulamalı olarak anlatıldığı öğrenme materyalidir. Piyasada matbaacılık işlemlerinin bir arada yapıldığı komplike matbaaların yanında sadece keski baskısını yapan kuruluşlar da azımsanmayacak sayıdadır. Keski kalıplarının hazırlanması ve keski baskının yapılması çok dikkat edilmesi gereken bir iştir. İyi hazırlanan keski kalıbı, hem keski kalitesini hem de kalıbın baskı ömrünü doğrudan etkilemektedir. Bunun için büyük ölçekli matbaalar bu iş ile uğraşan personelini çok titiz şekilde seçmekte, eğitimli ve bilimsel yöntemlerle çalışanları tercih etmektedir. Bu ders ile sizler keski işini yapmak için gerekli olan bilgi ve becerileri kazanacaksınız. Yaptığınız işi önemsemeniz ve ciddiye almanız sizi başarıya ulaştıracaktır

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler