Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Biyomedikal, Tıbbi bölümlerde okumak isteyen öğrenciler için ilk kaynak

Günümüzün modern toplumlarında çok önem verilen konuların başında sağlık gelmektedir. Sağlık hizmetlerinin kalitesi, hızı ve sürekliliği kullanılan cihazların periyodik olarak bakımlarının yapılması ve sistemlerin sürekli çalışır halde tutulması ile mümkündür.

Biyomedikal cihaz teknolojileri de, ülkemizde hızla yaygınlaşan bir sektördür ve sektöre teknik anlamda destek sağlayacak elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu dersler, biyomedikal cihazlarda kullanılan elektromekanik ünitelerin ayırt edilmesini sağlayacak ihtiyaç duyacağınız temel bilgileri basitten karmaşığa doğru sıralanmış şekilde ve sizin anlayabileceğiniz sadelikte işlemektedir.


Biyomedikal Cihazların temel elektrik sistemleri

Biyomedikal cihazlar alanında çalışacak teknisyenlerin dikkat etmesi gereken işlemlerden biri de hastanın, hasta yakınının, cihaz kullanıcısının ve cihazın elektriksel güvenliğini sağlamaktır.Elektrikle ilgili sistemlerde çalışırken elektriksel güvenlik önlemlerinin önemine uygun davranmanız, can güvenliği ve cihazın standartlara uygun çalışması için son derece önemlidir. Biyomedikal cihazların büyük bir kısmının yurtdışından geldiği ve bu cihazlar için çok büyük paralar harcandığı da bir gerçektir. Sizin bu cihazlar için göstereceğiniz hassasiyet aynı zamanda ülke ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Bu derste iletkenler ve yalıtkanlar, iletkenlerin eklenmesi, topraklama elemanları, sıfırlama konuları ile ilgili bilgileri, kolay anlaşılır bir şekilde basitten karmaşığa doğru sıralanmış şekilde bulabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

elektroteknikmedikal DEFİBRİLATÖRLER

<a href="http://www.elektroteknikmedikal.com/">defibrilatörler</a> insan hatı için çok önemli cihazlardır.

19-06-2013 10:17

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır